Представники роздрібної торгівлі ініціюють акцію з боротьби з продажем сигарет неповнолітнім (відео, фото)

15:10, 30 травня 2018
Останні події
368 0

Програма розрахована на рік і передбачає регулярні візити до представників роздрібної торгівлі, проведення освітніх заходів та надання інформаційних матеріалів.

Київ. 30 травня. УНІАН. Громадська спілка «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ), яка об'єднує представників середнього й малого бізнесу, ініціює акцію «Тютюн - не для дітей» і закликає представників бізнесу, контролюючі та правоохоронні органи приєднатися до неї.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив голова ГС «Національна організація роздрібної торгівлі» Юрій Бондарєв.

Згідно із законодавством, в Україні заборонено продаж тютюнових виробів особам, що не досягли 18-річного віку, за порушення цієї норми для власників точок продажів передбачено штраф у розмірі 6800 грн і позбавлення ліцензії.

«Саме тому НОРТ, як відповідальна галузева асоціація, виступила з ініціативою, що покликана інформувати представників малого та середнього бізнесу, зокрема, власників мереж і кіосків, керівників і продавців про вимоги законодавства. Також ми пропонуємо приєднатися до ініціативи відповідним контролюючим органам виконавчої влади», - зазначив Бондарєв.

Як зазначив Бондарєв, програма складатиметься з двох частин. Перша частина спрямована на те, щоб поінформувати власників про соціальні ризики для бізнесу при продажу сигарет неповнолітнім. Другий етап включає навчальні програми для продавців і менеджерів.

Як зазначили в організації, програма передбачає регулярні візити до представників роздрібної торгівлі, проведення освітніх заходів і надання інформаційних матеріалів.

«Ми хочемо, щоб всі торгові точки, у яких є ліцензія, не продавали сигарети неповнолітнім» - додав він.

За словами Бондарєва, програма починається з червня й розрахована на рік.

До ініціативи вже приєдналися представники кількох торгових мереж.

Як повідомляв УНІАН, за даними Держстату, виробництво сигарет в Україні в січні-квітні цього року скоротилось на 29,2% і становило 19,8 млрд штук. Обсяг виробництва сигарет, що містять тютюн або суміші тютюну із замінниками тютюну, в Україні в 2017 році становив 92,1 млрд штук, що на 6,2% менше, ніж у 2016 році.

Довідка УНІАН. ГС "Національна організація роздрібної торгівлі" - спілка, що об'єднує представників середнього й малого бізнесу. Почала працювати в 2013 році. Головна мета спілки - якісна взаємодія учасників роздрібної торгівлі з усіма гілками влади. Цілі спілки - захист законних прав та інтересів представників роздрібної торгівлі, побудова відкритого, конструктивного та ефективного діалогу між представниками малого бізнесу й органами державної влади, участь у формуванні державної політики у сфері підприємництва та сприяння розвитку малого бізнесу.

Фото з прес-конференції: https://photo.unian.net/ukr/themes/80101

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter