Вилучення з господарського користування цієї території призводить до значного погіршення соціально-економічної ситуації, через це люди змушені виїжджати до інших регіонів, у тому числі - на тимчасово окуповану територію Криму.

Київ. 24 травня. УНІАН. Підприємці, які займаються видобутком і експортом водних гідробіонтів на території Чонгарської сільської ради Херсонської області, що безпосередньо прилягає до адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму, закликають президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана зупинити незаконне вилучення з господарського користування майже 22 тис. га водного фонду озера Сиваш керівництвом Азово-Сиваського національного природного парку.

Це звернення на прес-конференції в УНІАН озвучив відповідальний за вилов водних гідробіонтів асоціації «Аква-зоо» Анатолій Коблюк.

«Ми змушені звернутися до вищого керівництва країни, до гаранта Конституції, президента Петра Олексійовича Порошенка з проханням захистити жителів території Чонгарської сільської ради від самовільного й незаконного вилучення з господарського користування майже 22 тис. га водного фонду озера Сиваш. Оскільки невжиття необхідних заходів позбавить місцеве населення роботи й засобів до існування. Зараз права місцевих жителів грубо порушуються», - сказав Коблюк.

За його словами, починаючи з листопада 2017 року територію Сиваша керівництвом Азово-Сиваського національного природного парку було самовільно включено до заповідника, через що компаніям, які займалися видобутком і експортом продукції, забороняють працювати.

При цьому він повідомив, що згідно з отриманою офіційною письмовою відповіддю від Чонгарської сільської ради Генічеського району, відділу Держгеокадастру в Генічеському районі, головного управління Держгеокадастру в Херсонській області та даними публічної кадастрової карти, землі водного фонду затоки Сиваш у межах Чонгарської сільської ради не є заповідною територією і належать до земель загального користування. Будь-яких обмежень на їх використання не встановлено.

Також Коблюк зазначив, що спроби підприємців з'ясувати підстави для таких дій не дають результату, оскільки ніяких офіційних документів керівництво парку не надає.

«Приїжджають інспектори, складають протоколи на підприємців і направляють їх до суду. Спроби підприємців з'ясувати, чи є на землі водного фонду правовстановлюючі документи, які відповідно до Земельного кодексу повинні бути, не дають результату, оскільки документи ніхто не надає, їх фізично немає. Вони їх не надають не лише підприємцям, а й співробітникам поліції та суду», - зазначив він.

Коблюк повідомив, що, незважаючи на звернення представників бізнесу до правоохоронних органів щодо протиправних дій працівників природного парку, поліція адекватних заходів не вживає. «Справи порушено, але ніхто їх не розслідує», - сказав він.

Своєю чергою, присутній на прес-конференції підприємець Роман Ярош повідомив, що за весь час тиску з боку різних органів жодного разу не було викликано Держрибінспекцію, яка є основним контролюючим органом для цього виду бізнесу.

«У 2015 році я зареєструвався і відкрив підприємство і, як то кажуть, потрапив до м'ясорубки, де йде тиск на бізнес безпосередньо з боку парку. Директор парку посилає всю адміністрацію парку: і єгері виїжджають, і інспектори, слідчі. Останнього разу виїхали на одне підприємство чотири екіпажі поліції, прикордонники - всього було близько 20-30 осіб... Уже сьомий місяць це триває, і жодного разу не викликали на берег перевірити наші документи безпосередньо наш контролюючий орган - Держрибінспекцію», - зазначив Ярош.

За його словами, наявність усіх необхідних дозвільних документів на промисел не завадила представникам охорони парку скласти на нього протокол про браконьєрство.

Також Ярош наголосив, що ця ситуація призводить до значного погіршення соціально-економічної ситуації, через що люди змушені виїжджати до інших регіонів, у тому числі на тимчасово окуповану територію Криму.

«Якщо два роки тому я міг оформити на підприємство 10-15 людей, то зараз мені вже оформляти нікого. У нас люди на Чонгарському півострові збираються та їдуть до Криму. Їм там окупанти надають робочі місця», - сказав він.

Своєю чергою, присутній на прес-конференції голова асоціації виробників і експортерів водних гідробіонтів «Аква-зоо» Валерій Коблюк зазначив, що ця ситуація виглядає як спланована диверсія з метою підірвати економіку прилеглої до Криму території.

«Я вважаю, що це йде спеціальна підривна діяльність економічної безпеки держави. Ми неодноразово звертались із цього приводу й до СБУ, й до всіх контролюючих органів. Це диверсія, яка підриває економіку на адмінкордоні, щоб люди виявляли невдоволення стосовно чинної влади», - зазначив він.

Довідка УНІАН. Азово-Сиваський національний природний парк розташований у північній частині акваторії затоки Сиваш і на косі Бирючий острів у Азовському морі, на території Херсонської області.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram