Бізнес просить Президента найближчим часом внести на розгляд парламенту законопроект про податок на виведений капітал (відео)

15:55, 23 травня 2018
Останні події
135 0

За словами бізнесменів, для того щоб податок на виведений капітал запрацював з 1 січня 2019 року, закон необхідно прийняти в першому півріччі поточного року.

Київ. 23 травня. УНІАН. Представники бізнесу, який працює в Україні, звернулися до президента України Петра Порошенка з проханням внести до парламенту найближчим часом законопроект про запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток для подальшого його ухвалення депутатами.

Про це бізнесмени заявили в ході прес-конференції в УНІАН.

«Ми розуміємо, що в країні є одна людина, яка може взяти на себе відповідальність (за внесення до парламенту законопроекту - УНІАН) і організацію - це президент України Петро Порошенко. Ми звертаємося до нього від імені всього бізнесу, будь ласка, виконайте обіцянку запровадити цей податок з 1 січня 2019 року», - сказав власник компанії TK-Group, президент об'єднання роботодавців легкої промисловості «Укрлегпром» Олександр Соколовський.

Він зазначив, що для того щоб податок запрацював з 1 січня наступного року, ухвалити закон необхідно до 1 липня 2018 року.

За словами бізнесмена, законопроект вигідний бізнесу, який платить податки, а також тим, хто перебуває в тіні, але планує легалізувати роботу свого бізнесу. При цьому запровадження податку на виведений капітал не вигідне бізнесу, конкурентною перевагою якого є ухилення від сплати податків, силовикам і перевіряючим, підприємствам, які в минулі періоди показали величезні збитки.

Соколовський зазначив, що потенційними плюсами законопроекту є зниження витрат підприємства, економія для тих підприємств, які інвестують у виробництво, легалізація доходів, зростання зарплат і підвищення продуктивності всередині країни.

«Ми звертаємося до президента. Ще є шанс врятувати ситуацію, економіку витягнути з цього болота, в якому вона зараз перебуває», - сказав він.

Присутній на прес-конференції заступник генерального директора компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» Володимир Ткаченко зазначив, що для того, щоб наша країна була конкурентоспроможнішою, необхідно модернізувати підприємства, і для цього мають бути створені відповідні стимулюючі умови для бізнесу за аналогією з іншими країнами.

«Коли ми побачили закон про податок на виведений капітал, ми побачили в ньому сенс і стимулювання. Зрозуміло, що багато міжнародних компаній зацікавлені виводити гроші, але потрібно визначитися, що для нас важливіше - інвестування або виведення. Ми бачимо в цьому перевагу, тому що ми плануємо інвестувати і розвиватися», - сказав він.

За словами Ткаченка, компанія, яку він представляє, в найближчі три роки планує здійснити інвестиції на 1,5 млрд дол. в нашій країні.

«Цей законопроект може допомогти саме тим, хто хоче інвестувати в матеріальне виробництво, і ми його чекали ... Ми бачимо в цьому підтримку держави, і якщо цей закон з'явиться в парламенті, з'явиться велика кількість депутатів, які його підтримають», - сказав Ткаченко.

На думку присутнього на прес-конференції президента холдингу Internet Invest Group, президента консалтингового агентства «Ольшанський і партнери» Олександра Ольшанського, зазначений законопроект є революційним кроком для бізнесу за всю історію незалежності нашої країни. Він зазначив, що не можна назвати нормальним те, що на даний момент підприємства не можуть без сплати податків інвестувати свої кошти в розширення і модернізацію.

«Цей законопроект повертає ситуацію до нормальної ... Бізнес повинен заявити, що так краще і що ми так зможемо розвивати нашу країну», - сказав він.

За словами ще одного учасника прес-конференції - ресторатора, власника мереж «Сушія» і Star Burger Геннадія Медведєва, на сьогодні підприємці не можуть вести свій бізнес абсолютно легально.

«Підприємці зараз не в змозі витримати податковий прес. Ухвалення закону дасть змогу спокійно спати і перебувати в зрозумілому правому полі», - сказав він.

Бізнесмен зазначив, що на даний момент в Україні відсутній фінансовий ліфт для глобального зростання через відсутність фондового ринку, банківського кредитування за прийнятними ставками, а ухвалення закону про запровадження податку на виведений капітал дасть змогу виправити таку ситуацію.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні 2017 року Кабінет міністрів підтримав законопроект про запровадження податку на виведений капітал, який передбачає оподаткування не прибутку, а дивідендів і прирівняних до них доходів, за ставками 15% і 20% відповідно.

Президент України Петро Порошенко сподівається на запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток з 1 січня 2019 року, вважаючи його нетривіальним рішенням для прискорення економічного зростання нашої країни.

У той же час ключовий кредитор України - Міжнародний валютний фонд виступив проти запровадження цього податку без компенсації втрат бюджету.

За оцінками експертів, запровадження податку на виведений капітал замість існуючого в Україні податку на прибуток у перший рік призведе до втрат бюджетних доходів у розмірі від 1,2% до 1,5% ВВП, що становить від 37 до 47 млрд грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter