Всеукраїнська асоціація кадровиків закликає Мінсоцполітики удосконалити стандарти професії інспектора з кадрів

15:17, 26 квітня 2018
Останні події
299 0

Інспектор з кадрів більше не статист і наглядач за паперами, він бере активну участь в управлінні підприємством.

Київ. 26 квітня. УНІАН. Всеукраїнська асоціація кадровиків (ВАК) звернулася до Міністерства соціальної політики з проханням удосконалити стандарти професії інспектора з кадрів.

Про це  було  заявлено під час прес-конференції в УНІАН за участю: кандидата юридичних наук, проектного менеджера проекту «Реформа ринку праці» Офісу реформ Кабінету Міністрів України Ольги Макогон, шеф-редактора кадрового напрямку видавничого дому «Медіа-про», президента ВАК Вікторії Ліпчанської, юриста з трудових відносин компанії «Леруа Мерлен Україна» Ольги Бурлаки,  начальника відділу кадрів інтернет-магазину автозапчастин EXIST.UA, експерта з трудових відносин, бізнес-тренера Вікторії Бондарчук та керівника офісу в Києві «Дабл Ю Джи Ай Глобал Інк» Марії Спасибо.

Як зазначила у своєму виступі на прес-конференції шеф-редактор кадрового напрямку видавничого дому «Медіа-про», президент ВАК Вікторія Ліпчанська: «Ми звертаємося до Міністерства соціальної політики з метою включення до класифікатора професій нової посади - «менеджер з трудових відносин» замість нинішнього інспектора з кадрів. Це дасть змогу підвищити престижність цієї професії і буде першим кроком для подальшого удосконалення стандартів і кваліфікаційних характеристик», - акцентувала Ліпчанська.

За її словами, професія інспектора з кадрів уже давно не відображає того функціоналу, яким наділено кадровика на підприємстві. Інспектор з кадрів у сучасних умовах повинен знати не тільки законодавство про працю, а й цивільне, сімейне, кримінальне та адміністративне право, мати навички співпраці з представниками влади.

«Інспектор з кадрів більше не статист і наглядач за паперами. Він бере активну участь в управлінні підприємством. Це кваліфікований працівник, менеджер. Саме ця посадова особа в різних галузях виробництва займається всіма процесами, пов'язаними з трудовими відносинами», - сказала президент ВАК.

Вікторія Ліпчанська заявила, що для того, аби працівник отримував гідну роботу з відповідним рівнем зарплати, а роботодавець - кваліфікованого працівника, необхідно змінити ставлення суспільства і держави до цієї професії. А щоб ця кваліфікація була підтверджена не тільки дипломом про освіту, мають працювати відповідні стандарти і сертифікати. І поки не сформується ставлення до професії, необхідно запровадити добровільну сертифікацію знань для нової формації кадровиків.

Юрист з трудових відносин компанії «Леруа Мерлен Україна» Ольга Бурлака наголосила на важливості навчання професії кадровика.

«Найперша проблема професії кадровика - це те, що просто немає навчання такої спеціальності в Україні. По суті, всі кадровики займаються самоосвітою. Ми постаємо перед проблемою, що професія є - а навчитися майже ніде... Трудовим же правом в Україні ніхто не займається. І добре, що така ініціатива була запропонована, тому що професія кадровик має для кожного підприємства вагоме значення», - акцентувала Бурлака.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter