Депутат звернувся до Генпрокуратури України по факту порушення громадянами України міжнародного законодавства у сфері торгівлі  тваринами. 

Київ. 19 квітня. УНІАН. За останні 10 років контрабанда тварин, зокрема, рідкісних і зникаючих видів, із України до Євросоюзу зросла в десятки разів.

Про це повідомив народний депутат України, голова підкомітету з питань запобігання та протидії корупції у сфері екології та охорони навколишнього середовища Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Андрій Немировський на прес-конференції в УНІАН.

«До нас потрапили матеріали правоохоронних органів Німеччини і розслідування німецьких журналістів, де висвітлюється, як криміналітет із України при взаємодії з правоохоронними органами України та чиновниками посів найбільше місце у світі з контрабанди тваринами. Незаконна торгівля зникаючими видами зросла в десятки разів за останнє десятиліття», - наголосив Немировський.

Він повідомив, що німецькі правоохоронці почали розслідування і з'ясували, що в незаконних перевезеннях в основному фігурували дві фірми - "Біон тераріум-центр" і компанія "Екзо". Ці компанії, за словами депутата, за останні 10 років перевезли понад 10 тис. видів тварин. «Це тільки види тварин, вдумайтеся, не загальна кількість», - наголосив він. Що стосується загальної кількості тварин, то, за словами Немировського, правоохоронні органи їх ще не перерахували.

«Схема була дуже проста - вони ввозили на територію України рідкісних червонокнижних тварин із усього світу, купувалися ці тварини за кілька доларів. В основному з Азії завозилися ящірки і хамелеони. Потім в Україні робилися документи, нібито тварини були вирощені в наших умовах у зоопарку або ж в якомусь іншому парку чи на фермі. Тварин до ЄС вони везли захованих в багажі, в сумках, іноді пересилали в посилках, і більш як половина тварин просто гинула», - сказав Немировський.

Він зазначив, що такий «бізнес» - це дуже великий заробіток, оскільки продавалися ці тварини за високими цінами - не менш як 3 тис. доларів за одного хамелеона, не кажучи вже про ведмедів, вовків, рисів, диких кішок та інших тварин, яких везли в Євросоюз.

"Ми зараз звернулися до Генеральної прокуратури України, щоб домогтися контролю в цій сфері та мати можливість перевіряти кожен факт перевезення тварин усіма фірмами, створити базу даних, щоб була можливість відстежувати перевезення", - відзначив Немировський.

Юрист Олександр Панченко, який також був присутній на прес-конференції, додав, що існує безліч схем, за якими працює такий "бізнес", і навіть у разі фіксування контрабанди штраф за порушення передбачений максимум у розмірі 28-30 тис. грн.

"На запит про те, скільки було зафіксовано порушень з 2014 року по 2018 рік, то, згідно з відповіддю Державної прикордонної служби, було припинено 7 випадків незаконного перевезення 34 видів тварин через державний кордон. Тобто це ті, які були встановлені та припинені, але надзвичайно багато на сьогодні є схем, які працюють досить непогано за допомогою домовленостей тощо", - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, Державна фіскальна служба в квітні цього року планує почати тендер на закупівлю 10 стаціонарних сканерів, які будуть встановлені в пунктах пропуску на митницях для боротьби з контрабандою.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що додаткові надходження до державного бюджету від боротьби з контрабандою на українських митницях можуть становити 70 млрд грн.