Збірна команда України готується виступити на чемпіонаті світу з хортингу (відео)

14:42, 13 квітня 2018
Останні події
298 0

У чемпіонаті світу з національного виду спорту хортинг, який відтворює дух українського козацтва, візьмуть участь представники більш ніж 15 країн.

Київ. 13 квітня. УНІАН. Національна збірна команда України готується виступити на чемпіонаті світу з хортингу.

Про це заявили учасники прес-конференції в УНІАН.

Як заявив заслужений майстер спорту, засновник національного виду спорту хортинг, президент Міжнародної федерації хортингу Едуард Єрьоменко, хортинг з'явився близько 9 років тому і за цей час перетворився на візитну картку і спортивний бренд України.

"Ідея започаткувати новий вид спорту, який повністю відповідав би національному духу і українським традиціям, з'явилася у мене в 2008 році, а 25 березня 2009 року була заснована національна федерація хортингу. У 2011 році був проведений перший чемпіонат України, з того ж року ми почали тісно співпрацювати з Міністерством спорту", - відзначив Єрьоменко.

Назва виду спорту "хортинг" пішла від кореня "хорт". У часи запорізького козацтва так називали спеціальний ритуал воїнів-козаків, які напередодні бою ставали у "магічне" коло. Хортинг позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій.

За словами віце-президента Міжнародної федерації хортингу, члена президії Української федерації хортингу Станіслава Федорова, на даний момент хортинг успішно розповсюдився практично в усіх регіонах України, а особливу популярність має у столиці, де ним займаються діти та підлітки у 30 спортивних школах. Також чимало шкіл з розвитку хортингу є у містах-супутниках Києва – Ірпіні, Броварах, Борисполі тощо.

"Нас тішить те, що хортинг швидкими темпами розповсюджується і за кордоном. Зараз ми готуємося до проведення вже третього чемпіонату світу, який прийматиме латвійське місто Даугавпілс з 20 по 22 квітня. Заявки на участь вже подали спортсмени з більш ніж 15 країн, в цілому це понад 250 учасників. Йде підготовка і до другого чемпіонату Європи з цього виду спорту. Відзначу той факт, що всі ці турніри проводяться за межами України", - зазначив Федоров.

За його словами, федерації хортингу з'явилися навіть в таких екзотичних країнах, як Таїланд та Індія.

За належної підтримки української держави національний вид спорту хортинг міг би отримати ще більший поштовх для розвитку, заявили його популяризатори.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter