Фактор Китаю та Ірану в економічній переорієнтації тимчасово окупованих територій України

13:00, 11.03.2026

11 березня о  13.00 в пресцентрі  УНІАН  відбудеться презентація аналітичного дослідження «Фактор Китаю та Ірану в економічній переорієнтації тимчасово окупованих територій України», підготовленого експертами Східної правозахисної групи.

Організатори: Східна правозахисна група за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

У дослідженні проаналізовано економічну, технологічну та фінансову присутність Китаю, Ірану та КНДР на тимчасово окупованих територіях України. Автори звіту досліджують механізми обходу міжнародних санкцій, використання альтернативних фінансових інструментів, а також роль іноземних технологій у критичній інфраструктурі окупованих регіонів.

У звіті також розглядаються нові логістичні та економічні зв’язки, які формуються на окупованих територіях, та їхній вплив на довгострокову безпекову ситуацію в регіоні.

Учасники:

Максим Бутченко — заступник директора Інституту стратегічних досліджень та безпеки імені Павла Лисянського.

Іван Ступак – ексспівробітник СБУ;

Петро Олещук – політолог

Модераторка:

Віра Ястребова —директорка Східної правозахисної групи, доктор філософії з політичних наук.

Місце проведення: м. Київ, вул. Хрещатик, 4, Пресцентр УНІАН.

Реєстрація для представників ЗМІ за редакційним посвідченням з 12.30 на місці.

Трансляція на сайті:  https://www.unian.ua/static/press/live