"Стихійні поховання цивільних осіб в умовах збройного конфлікту на Сході України".

12:00, 08.12.2021

8 грудня о 12.00 в УНІАН відбудеться прес-конференція на тему:  "Стихійні поховання цивільних осіб в умовах збройного конфлікту на Сході України".

Організатор: ГО «Проліска».

Мова піде  про ситуацію щодо неналежного поховання рідних, які померли або загинули у період проведення активних бойових дій у населених пунктах в Донецькій та Луганській областях та були поховані у воронках від снарядів на подвір’ях, городах або у садках. Села та селища, де є  «стихійні» поховання цивільних осіб, увесь цей час залишаються «закритими», через що люди не можуть відвідувати могили рідних або переховати їх прах. Окрім цього, унеможливлена належна реєстрація поховань померлих, отримання рідними свідоцтва про смерть, оформлення спадщини, реєстрації права власності на зруйноване житло внаслідок отримання його в спадщину та інше. Вирішення подібних питань національним законодавством України належним чином не врегульовано, внаслідок чого суттєво порушуються права людини і громадянина.

Про шляхи вирішення такого болючого і важливого  питання , а також про допомогу громадянам у складних умовах йтиметься на прес-конференції.

Спікери:

  • Ігор Сосонський, головний експерт з питань адвокації ГО "Проліска";
  • Родіон Лебедєв, начальник гуманітарного центру ГО "Проліска" у м. Авдіївка (участь через Skype конференцію)
  • Людмила Ведькал, соціальний працівник ГО "Проліска" (участь через  Skype конференцію)

Довідка. ГО «Проліска» здійснює свою діяльність за підтримки УВКБ ООН у населених пунктах, що розташовані вздовж лінії розмежування на підконтрольній Уряду України території та з 2014 року надає всебічну допомогу мирному населенню на визначених територіях.

Місце проведення: УНІАН, вул. Хрещатик, 4, конференц - зал.

Увага! Онлайн-трансляція розпочнеться о 12.00,   8 грудня 2021 і буде доступна за посиланнями:

Сайт: https://www.unian.ua/static/press/live

Youtube-канал УНІАН  https://youtu.be/8HhcM-jd8ZQ

Питання для  спiкерiв можна поставити за ел. поштою: presszal@unian.net (з темою листа «Питання на прес-конференцію  08.12 о 12.00»)