“Законопроект 2194: загрози для природи під час земельної реформи”.

13:00, 15.03.2021

15 березня о 13-00 в УНІАН відбудеться прес-конференція на тему: “Законопроект 2194: загрози для природи під час земельної реформи”.

Незабаром законопроект №2194 буде винесений на голосування у Верховній Раді. Він є одним з провідних у земельній реформі, однак містить чимало ризиків для дикої природи України.

Зокрема, законопроект №2194:

передбачає передачу залишків дикої природи України до комунальної власності, що створює ризики розорювання та знищення таких земель. Як наслідок – пилові бурі та інші стихійні лиха; не передбачає чітких та прозорих механізмів розпорядження землями комунальними громадами, що створює ризики виникнення надзвичайних ситуацій, які лягатимуть тягарем на місцеві бюджети; скасовує державну екологічну експертизу без належної заміни та нівелює принцип охорони земель, а також не узгоджується з екологічними оцінками, чим створює загрозу екологічній безпеці України; створює ризик “дерибану” тих лісів України, на які лісгоспи ще не встигли виготовити необхідну земельну документацію, та лісів, які перебувають на землях запасу; ліквідовує контроль за охороною земель, а значить земля не розцінюється як екосистема.

Поки керівництво держави намагається боротися зі зміною клімату та знищенням природи, до ухвалення готується законопроект, який нівелює всі природоохоронні зусилля. Законопроект №2194 потребує суттєвого доопрацювання! На прес-конференції експерти та народні депутати розкажуть, яким чином можна усунути ризики законопроекту №2194.

Учасники: Олексій Василюк, голова Української природоохоронної групи, Софія Шутяк, юрист МБО “Екологія-Право-Людина”. Народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

(вул.Хрещатик. 4, конференц-зал).

Увага! Онлайн-трансляція почнеться о 13-00 15 березня і буде доступна за посиланнями:

сайт: https://www.unian.ua/static/press/live,

Youtube-канал УНІАН: https://www.youtube.com/unian

Питання можна поставити по ел. поштою: presszal@unian.net  (з поміткою "Питання на прес-конференцію 15.03 о 13-00»)