ГО «Вікімедіа Україна» оголосить старт Вікімарафону до 17-річчя української Вікіпедії.

11:00, 28 січня 2021

28 січня 2021 року об 11:00 в УНІАН відбудеться прес-конференція ГО «Вікімедіа Україна», на якій буде анонсовано чотириденний Вікімарафон із написання статей до української Вікіпедії з нагоди її дня народження.

На заході будуть висвітлені такі питання:

  • Вікімарафон: ідея та історія акції, умови участі.
  • У січні відзначається 20-річчя англійської, 17-річчя української, 13-річчя кримськотатарської Вікіпедії: як працює найпопулярніша онлайн-енциклопедія, виклики та досягнення.
  • Статистика та цікаві факти про відвідуваність, дописувачів, популярні теми в українській Вікіпедії за 2020 рік.

Спікери:

  1. Антон Процюк, вікіпедист, координатор програм ГО «Вікімедіа Україна»
  2. Ольга Мілянович, прес-секретарка ГО «Вікімедіа Україна»
  3. Антон Обожин, вікіпедист член Правління ГО «Вікімедіа Україна».

Акредитація для відвідування заходу у прес-центрі УНІАН обов’язкова. Звертайтесь: Анна Хроболова , email: info@wikimedia.org.ua, тел.: 0953509400.

Місце проведення: вул.Хрещатик, 4, конференц-зал.

Увага! Онлайн-трансляція розпочнеться об 11.00, 28 січня, і буде доступна за посиланнями:

Сайт: https://www.unian.ua/static/press/live,

Youtube-канал  УНІАН:  https://www.youtube.com/unian

Вікімарафон — щорічна масштабна акція з написання статей до української Вікіпедії. Вперше проведений 27 квітня 2014 року і був присвячений пам’яті Героя України Ігоря Костенка, дописувача Вікіпедії, який загинув 20 лютого 2014 року під час розстрілу активістів Євромайдану на вулиці Інститутській у Києві. Ігор Костенко одним з перших висловив і прагнув реалізувати ідею подібної акції. З 2015 року Вікімарафон щорічно проводиться до дня народження української Вікіпедії.

«Вікімедіа Україна» — громадська організація, що є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, а також залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.