«Українські вчені повідомляють про результати досліджень: визначено діючу речовину, яка здатна уповільнювати розмноження коронавірусу».

11:00, 26 березня 2020

26 березня об 11-00 в УНІАН відбудеться прес-конференція на тема: «Українські вчені повідомляють про результати досліджень: визначено діючу речовину, яка здатна уповільнювати розмноження коронавірусу». Відбудеться пресконференція-звіт про результати досліджень Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського, які показали здатність діючої речовини українського виробництва впливати на коронавірус. Днями завершився етап досліджень, в ході яких вивчалася здатність деяких противірусних препаратів впливати на коронавіруси. Результат виявився більш ніж обнадійливим. Дослідження проводилися на базі Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського провідними українськими вченими-вірусологами. Дія діючих речовин вивчалася у кількох напрямах - методом комп'ютерного моделювання молекулярний (докінг) безпосередньо з комп’ютерною моделлю коронавіруса 2019 nCoV, молекулярного, а також тестуванням дії на двох культурах клітин, заражених коронавірусами, «спорідненими» з 2019 nCoV. У висновках вказується, що «Використана модель, на наш погляд, ймовірно, свідчить про інгібування головної протеази коронавіруса 2019 nCoV». Також відзначено, що «досліджувані речовини статистично достовірно інгібують репродукцію коронавірусу». У дослідженнях відзначено, що діюча речовина продемонструвала ефективне пригнічення  реплікації коронавірусів в культурах клітин( invitro). Також відзначено, що вказана діюча речовина істотно знижує відсоток апоптотичних клітин в порівнянні з клітинами, інфікованими вірусом практично більше ніж в 2 рази, чим рятує половину клітин, уражених вірусом, від смерті. Тобто, йдеться про велику ймовірність, що досліджувана діюча речовина буде здатна  гальмувати розмноження коронавірусів в організмі. Детальну інфомацію про діючі речовини, результати дослідів та висновки експертів оприлюднять учасники прес-конференції: Віталій Цимбалюк,  президент Національної академії медичних наук України, академік НАМНУ, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор; Вікторія Задорожна,  директор Державної установи "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України", професор, член-кореспондент  АМН України; Світлана Рибалко, завідуюча лабораторією експериментальної хіміотерапії вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського НАМН України, доктор медичних наук, професор; Анатолій Новік, засновник і президент фармацевтичної компанії "Екофарм"; Олександр Гриневич, заступник генерального директора компанії «Екофарм»,  доктор мед наук, Заслужений діяч науки і техніки України; Сергій Борщев – завідуючий науковим відділом інтенсивної терапії та детоксикації "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України" , доктор медичних наук, лікар - анестезіолог вищої категорії (вул.Хрещатик, 4, конференц-зал). Потрібна акредитація. Телефон: (067) 439 79 02.

! Онлайн-трансляція розпочнеться об 11.00 у четвер, 26 березня, і буде доступна за посиланнями: https://www.unian.ua/static/press/live

Увага! Питання учасникам прес-конфренції можна поставити за ел. поштою: presszal@unian.net (з темою листа «Питання на прес-конференцію 26.03),  а також за телефоном прес-центру УНІАН (044) 498 07 64, ( питання телефоном будуть також прийматися і впродовж онлайн-трансляції прес-конференції).

прес-конференція буде доступна тутпрес-конференція буде доступна тут
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter