В столиці  відбулося спільне засідання Федерації роботодавців міста Києва, Київської міської організації роботодавців, Київської міської асоціації роботодавців за участі керівництва Федерації роботодавців України та керівників київських підприємств.
У своєму виступі Президент Київської міської асоціації роботодавців Віталій Майко зазначив, що нова Територіальна Угода має бути укладена на тристоронній основі між виконавчим органом Київської міськради (КМДА), Об’єднанням організацій роботодавців м. Києва «Федерація роботодавців м. Києва» та Об’єднанням профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок»  відповідно до Конституції України та  законів України.
Заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко наголосив, що проект нової Генеральної угоди на національному рівні, яка буде укладатися між КМУ, всеукраїнськими об`єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб’єднаннями вже узгоджений сторонами на 98 %.
Голова Ради Федерації роботодавців міста Києва Андрій Антонюк зазначив, що проект нової Територіальної угоди передбачає положення, з якими київські роботодавці в сьогоднішніх важких економічних реаліях, на жаль, ніяк не можуть погодитися. Зокрема, запропонованим проектом нової Територіальної угоди передбачаються наступні зобов’язання столичних роботодавців:
«Забезпечувати збільшення обсягів виробництва промислової продукції організаціям, які здійснюють діяльність на території міста Києва.
Зменшити протягом 2014 року рівень безробіття, визначеного за методологією МОП, не менше ніж на 0,2 відсоткових пункти.
Передбачати в колективних договорах підвищення рівня середньомісячної заробітної плати працівників, не менше, ніж на 15% (до попереднього року)».
За словами А. Антонюка, київські роботодавці, будучи реалістами, не можуть взяти на себе такі зобов’язання в ситуації загострення економічної кризи, коли спад промислового виробництва в місті Києві за 11 місяців 2013 року склав 10,4 %. На жаль, таким чином, вперше за 23 роки Незалежності, столиця України опинилася на передостанньому місці за рівнем промислового виробництва серед регіонів України.
А. Антонюк акцентував увагу присутніх, що ряд невирішених питань, які на жаль тягнуться роками, наклали свій негативний відбиток на діяльність столичних роботодавців та їх працівників.
«Зокрема, це корупція, збільшення адміністративного тиску на бізнес, переплата податків, невідшкодоване ПДВ, визнання угод нікчемними, збільшення орендної плати за землю в 2013 році тощо. Все це є тими причинами, які суттєво заважають працювати бізнесу. Саме це є причинами різкого спаду об’єму промислового виробництва, збільшення рівня безробіття в столиці України та неможливості підвищення рівня оплати праці» — заявив Голова Ради Федерації роботодавців міста Києва Андрій Антонюк.
А. Антонюк закликав київських роботодавців долучитися до підготовки проекту нової Територіальної угоди, яка має відповідати основним принципам, на яких будується нова Генеральна угода на національному рівні та надати Федерації роботодавців міста Києва свої зауваження і пропозиції, а до 01 березня 2014 року підготувати узгоджений текст Територіальної угоди за участі виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Об’єднання організацій роботодавців м. Києва «Федерація роботодавців м. Києва» та Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок».
В свою чергу, Голова Наглядової ради ПАТ «Київенерго» І. Плачков заявив, що  столична влада та київські роботодавці в ситуації гарячого громадянського конфлікту мають об’єднати спільні зусилля щодо забезпечення нормальної життєдіяльності столиці України в умовах соціально-політичної кризи.
За результатами обговорення питань порядку денного учасниками спільного засідання було прийняте рішення ініціювати зустріч київських роботодавців з Головою КМДА Володимиром Макеєнком, Секретарем Київради Галиною Герегою, на якій обговорити низку важливих для київської громади питань, зокрема:
Який фінансово-економічний стан м. Києва станом на сьогодні?
В разі тривалого продовження або загострення соціально-політичної кризи, що може загрожувати киянам (перебої з тепло- та водо- постачанням, з електроенергією, перебої в роботі транспорту тощо)?
Що можна та потрібно зробити для унеможливлення в подальшому виникнення будь-яких нештатних ситуацій у забезпеченні нормальної життєдіяльності м. Києва?
Щодо участі столичних роботодавців та київської громади у забезпеченні бюджетного процесу в м. Києві у 2014 р.
Про розробку проекту нової Територіальної угоди між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), об’єднанням організацій роботодавців м. Києва «Федерація роботодавців міста Києва» та об’єднанням профспілок, організацій профспілок у м. Києві на 2014-2015 роки.
З відповідним листом до Голови КМДА В. Макеєнка та Секретаря Київради Г. Гереги звернувся Голова Ради Федерації роботодавців м. Києва Андрій Антонюк.
Довідка.  Загальна чисельність працівників, які працюють на підприємствах-членах відповідних організацій роботодавців, що входять до складу Федерації Роботодавців м. Києва налічує   266 719 осіб, що складає 19,2 % від загальної чисельності зайнятого населення у м. Києві. 

http://kmor.kiev.ua/novyny/149-kyivski-robotodavtsi-initsiiuiut-zustrich-z-holovoiu-kmda-v-makeienkom-ta-sekretarem-kyivrady-h-herehoiu